pátek 28. listopadu 2014

INSPIRACE: Adventní kalendáře

V pondělí začne prosinec a do Vánoc bude zbývat už jen čtyřiadvacet dní. A těch čtyřiadvacet dní má snad většina z nás spojeno s otevíráním okýnek adventního kalendáře. Kdo neholduje laciné čokoládě, která se povětšinou v kalendářích nachází, může si snadno vyrobit adventní kalendář vlastní, a to s náplní podle svého gusta. Některé jsou na přípravu trochu náročnější, snad všechny se ale dají stihnout za jedno delší odpoledne. Pokud však dostáváte/dáváte adventní kalendář až s mikuláškou nadílkou 5. prosince, máte pár dní navíc.

(btw. Právě téma, zda adventní kalendář načnout prvního, nebo až páteho prosince, rozpoutalo kdysi mezi mými kamarády ohnivou diskuzi skoro jako (ne)přítomnost okurky v cheeseburgeru. Já dostávám odmalička kalendář až na Mikuláše a vůbec mi to nevadí, ba naopak, vždycky jsem se těšila, že můžu ztláskat rovnou pět čokoládiček najednou (a pak mi bylo blbě).)

Oblíbená čokoláda + noviny + washi pásky = sázka na jistotu.


Nadšenci do skládaček si můžou vyrobit krabičky všech možných i nemožných tvarů, třeba stromečky jsou podle mě fajn...


 ...stejně jako jednoduché ruličky. Na bonbony nebo pralinky ideální.


Pokud se nechcete omezovat jen na sladkosti, ale schováte do balíčků různé jiné menší či větší dárky, není nic jednoduššího, než je zabalit do papíru, ovázat pěknou stužkou a zavěsit na sofistikovaný věšák z kolíčků...


 ...případně méně sofistikovaněji na větev.


Další závěsný kalendář, tentokrát z papírových sáčků. Ekologicky zaměření jedinci je mohou vyměnit třeba za plátěné (a mají vystaráno i do příštích let).


Barevná varianta potěší hlavně děti.

 

Chcete-li svým nejbližším zpříjemnit advent prostřednictvím milých vzkazů nebo citátů, vystačíte si opravdu s málem. Dobře budou vypadat jak různé zdobené obálky.


A pro nerváky, kteří jen při myšlence na přicházející Vánoce budí hrůzou ze spaní, něco na uklidnění...

A kdy začínáte odpočítávat příchod Ježíška vy?

2 komentáře:

  1. díky za príma inspiraci!!! já tedy začínám odpočítávat příchod Ježíška už od 25. prosince :))))) ale adventní kalendář dostávám na Mikuláše a taky spořádám prvním pět naráz :)))))

    OdpovědětVymazat
  2. Jsem ráda, že se líbí! Já jsem letos pěkná ostuda, Vánoce dávno v tahu a v kalendáři skoro všechny čokoládičky, to má člověk z toho, že furt někde courá :)

    OdpovědětVymazat